NUNSPEET - Rond 08.45 uur zijn de hulpdiensten massaal uitgerukt naar de vestiging van Nestlé aan de Laan in Nunspeet.

Brandweer, politie en meerdere ambulances kwamen met spoed ter plaatse vanwege een incident met gevaarlijke stoffen. De hulpdiensten hebben het incident opgeschaald naar GRIP 1 om de inzet van alle betrokken diensten goed op elkaar af te stemmen.

Volgens de brandweer ontstond het incident tijdens een spoelproces. Daarbij kwam water terecht in een vat dat was gevuld met salpeterzuur. Het met salpeterzuur vermengde water is vervolgens in het riool terechtgekomen. Vooralsnog lijkt het te gaan om het interne rioolsysteem van het bedrijf.

De brandweer heeft de lekkage inmiddels verholpen en brengt de situatie verder in kaart. Ook wordt onderzocht of er nog risico's zijn. Uit voorzorg is het waterschap opgeroepen om de situatie te beoordelen.

Het pand van Nestlé is volledig ontruimd. Er bevinden zich geen medewerkers meer in het gebouw. Meerdere personen zijn door ambulancepersoneel ter plaatse nagekeken. Ten minste één persoon is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis voor verdere behandeling.

Vanwege het incident is een groot gebied rondom het bedrijf afgezet door de politie. De Laan en de directe omgeving zijn daardoor gedeeltelijk afgesloten voor verkeer.

De hulpdiensten besloten op te schalen naar GRIP 1 vanwege het incident met gevaarlijke stoffen. GRIP staat voor Gecoördineerde Regionale Incidentbestrijdingsprocedure. Bij een GRIP 1-incident werken brandweer, politie, ambulance en andere betrokken organisaties intensief samen onder één coördinatie. Hierdoor kunnen de situatie, de veiligheid van de omgeving en eventuele communicatie richting de bevolking beter worden aangestuurd.

De hulpdiensten blijven aanwezig om de situatie verder af te handelen. Mocht er nieuwe informatie beschikbaar komen over de oorzaak, de gevolgen of de toestand van het slachtoffer, dan zal dit later bekend worden gemaakt.